Watches can also improve a person's grade. Just like a small fry favorite with the rolex replica gold chain, and successful people like to wear watches. Good watches exquisite workmanship, elegant appearance, can display the charm of women and men. Watch is also a symbol of rolex replica personal identity, the men look at the table, women look at the package, it is clear that this truth. A small piece of hublot replica fine watches a few thousand dollars, more than 10000 yuan, able to bring expensive watches are usually very successful in the work of people.
دو چشمه منحصر بفرد ایران...
By: مرتضیــ عسگریــ یزدیــ
Page: جاذبه های گردشگری ایران
Posted On: May 10, 2012
Email this knowledge
شاید نام دو چشمه باداب سورت و چشمه علی را شنیده باشید ، دو چشمه ای که هر یک به دلیلی نه تنها در ایران بلکه در دنیا کم نظیر و شاید بی نظیرند. و شاید این مطلب که دسترسی به هر دوی این چشمه ها با صرف زمان کوتاهی میسر می باشد، بر جاذبه آنها می افزاید. سفر از دشت کویری دامغان در استان سمنان شروع می شود. شهری که سال هاست با جاذبه های منحصر به فردش در گوشه از منطقه میانی ایران جا خوش کرده و تاریخ پر رونق جاده ابریشم و خراسان همیشه پر رونق را از سر گذرانده است. شهری که حتی سابقه پایتخت بودن را هم داشته است و امروز در میانه راهی قرار گرفته كه از یك سو به تهران می‌رسد و از سوی دیگر به مشهد، پایتخت مذهبی ایران.30 كیلومتر را که به سوی شمال طی کنید، با کمال تعجب در میان یک منطقه کویری به تفرجگاه با صفایی می رسید که چشمه ای پر آب را در خود جای داده است ، آنهم چه آب زلال و گوارایی...
آری به چشمه علی رسیدیم... بزرگترین چشمه های مناطق کویری ایران مقابل چشمان شماست.
درختان سرسبز و فضای زیبای اطراف آن یک توقف چند ساعته می طلبد تا خستگی از تن بیرون کنید و ریه های خود را از هوای فرح بخش آن پر کنید.هنوز مشغول تماشای این مناظر هستید که ناگهان در مجاورت چشمه  دو بنای بزرگ تاریخی شما را بسوی این دو بنا و استخر زیبای مقابل آنها می کشد.
پیش از ورود به محوطه تاریخی دو درخت چنار عظیم و قدیمی که قدمت هر کدام از آنها بیش از 500 سال می باشد، نظر شما را جلب می کند.

به کنار این دو بنا  که می رسید شکوه و زیبایی معماری عهد قاجار را مقابل خود می بینید که با گذشت 150 سال هنوز پا بر جا و استوارند.
نقش این دو بنا در آب استخر مقابل آنها نیز از مناظر دیدنی این محوطه باستانیست.
چند ساعتی را در فضای طبیعی و تاریخی این چشمه می گذرانیم و سپس به سمت دومین شگفتی سفر می رویم.از چشمه علی که دو ساعتی به سمت مسیر کیاسر- شهمیرزاد حرکت کنیم، پس از گذر از یک جاده خاکی به روستای اروست می رسیم.
از اینجا نیم ساعت پیاده تا دیدن یک شگفتی خیره کننده فاصله داریم.پس از چند دقیقه منظره ای شگفت انگیز از دور شما را خیره خواهد کرد...
آری این چشمه های باداب سورت ، دومین اثر ملی طبیعی ایران است که در این ارتفاع به شکل خیره کننده ای جلب نظر می کند.قدم به قدم که به آن نزدیک می شوی بیشتر حیرت می کنی.
تا بالاخره به بالای چشمه می رسی ...
آری این خاک سرخ ، این آب شفا بخش معدنی و این منظره در دنیا بی نظیر است.
جالب است بدانید که تنها چشمه مشابه باداب سورت در ترکیه بوده و رنگ خاک آن سفید است، اما رنگ سرخ این خاک جلوه دیگری دارد.
تا فرصت هست دیده و ذهن را پر کنید از مناظر شگفت انگیز، چرا که زمان در گذر است و عاقبت زمان بازگشت فرا می رسد.

پس از کمی آبتنی و گشت و گذار بالاخره راه باز گشت در پیش می گیریم و به سمت جاده خاکی حرکت  می کنیم و در مسیر از طبیعت وحشی صخره های سرخ رنگ لذت می بریم.مسیر بازگشت به سمت سمنان است و در مسیر توقفی هم در باغات و طبیعت زیبای شهمیرزاد خواهیم نمود.
Attachments
2,711
3 likes, 0 dislikes
Comments (0)
Your Response